Bardzo „ciekawa”…

Bardzo „ciekawa” rozmowa w tym znalezisku:
https://www.wykop.pl/link/5749615/glod-wrocil-do-brazylii-to-porazka-naszego-pokolenia/

Prawaki z lewakami przerzucają sie czy to wina polityki lewicowej czy prawicowej.

jaka jest prawda? otóż to wina polityki populistycznej. Mogą być kraje rządzone stosunkowo liberalnie gospodarczo (nie mylić z libertarianizmem albo anarchkapitalizmem), jak Szwajcaria czy Irlandia i być bogatymi, moga być gdzieś po środku drogi, jak Niemcy i być bogatymi i moga być kraje które duży nacisk kłada na socjal i też być bogatym jak np. Szwecja. Co więc łączy te kraje jeżeli nie polityka gospodarcza? Przede wszystkim brak populizmu.
1. Zbudowały bardzo sprawne organy i instytucje państwa (czyli coś przeciwnego niż u nas PiS)
2. Mają stabilne prawo i są bardzo przyjazne dla przedsiębiorców, nie stosują nadmiernego fiskalizmu jak np. Francja (czyli coś przeciwnego niż postuluje np. partia Razem czy Podemos z Hiszpanii)
3. Nie sprowadzają rozwiązania wszystkich problemów do bardzo prostych rozwiązań, do każdego problemu podchodzą indywidualnie. Nie ma tam prostych haseł typu obniżmy podatki i dajmy dostęp do broni i będzie wszystko super (czyli coś odwrotnego niż proponuje Konfederacja czy ten brazylijski prezydent czy Trump)

Wiem, że to niemodne tak nie upraszczać sprawy do „to wina prawaków/lewaków”, ale jak chociaż jedna osoba się ze mną zgodzi to juz będę zadowolony.

#ekonomia #takaprawda #niepopularnaopinia #neuropa #bekazpprawakow #bekazlewactwa