Dlaczego Trump odmówił…

Dlaczego Trump odmówił wydania zgody na atak na Iran?
Potrzebuje po prostu lepszego pretekstu niż zestrzelenie drona, bo po takim pretekście nie ma szans zdobyć potrzebnego poparcia dla wojny.
Ujawnił, że obok drona szpiegowskiego leciał sobie samolot załogowy USA z 35 pasażerami na pokładzie, Iran powstrzymał się od jego zestrzelenia.
Czyli plan armii USA wyglądał następująco:
robimy prowokację, wlatujemy samolotem załogowym z 35 pasażerami na wody terytorialne Iranu, licząc że Iran złapie przynętę i go zestrzeli. Wszystko nagrywamy naszym „niewykrywalnym” dronem szpiegowskim, puszczamy nagranie w prime time ze smutną muzyczką i czarnobiałym przypomniałem sylwetki zmarłych- i poparcie dla wojny gotowe.
Iran nie dał się złapać na przynętę, co więcej zestrzeliwując tego drona pokazał, że może mieć wsparcie wojskowe z Chin.

Po co ma być ta wojna? o broń nuklearną? Odkąd żyję, słyszę propagandę że Iran rzekomo ma program atomowy. Żeby w świecie, gdzie każdy laik może z łatwościa poznać podstawy naukowe stworzenia broni atomowej, przez 50 lat (rzeczywistego) programu atomowego nie skonstruować bomby atomowej to musieliby być zbiorowo upośledzeni.
Sami Irańczycy twierdzą, że broń atomowa im niepotrzebna, bo jako państwo wyznaniowe Islamskie nie mogliby jej użyć (coś w tym może być, w wojnie z Irakiem Iran nigdy nie użył broni chemicznej ani innej masowego rażenia)

Trump na to pytanie też odpowiada. USA jest samowystarczalna jeśli chodzi o ropę. Ale Chiny 90% dostaw ropy otrzymują przez cieśninę Ormuz. Sankcje na Iran, a jeszcze lepiej wojna i pełna kontrola tej cieśniny, zapewniłaby USA kolejną dźwignię w wojnie handlowej z Chinami i być może kolejny krok przygotowania do prawdziwej wojny (może to być już jedyna opcja mająca potencjał powstrzymania Chin przed osiągnięciem globalnej dominacji)
nadciągająca wojna z Chinami- dokument na youtube

Jeśli chodzi o Iran, to należy spodziewać się kolejnych prowokacji lub operacji false flag.

pokaż spoiler #iran #usa #geopolityka #wojna #ekonomia #teoriespiskowe