Doświadczamy obecnie dużego…

Doświadczamy obecnie dużego wzrostu ceny Bitcoina, a budzi spore zainteresowanie przeciętnych konsumentów – potencjalnych inwestorów. Chciałbyś kupić choć ułamek BTC, ale nie wiesz jak? A może obawiasz się, że jest już za późno? Wygląda na to, że wcale nie jest za późno, możesz w każdej chwili kupić jakąś część Bitcoina i doświadczyć jak działa jedyna, w pełni zdecentralizowana cyfrowa waluta przyszłości. Wystarczy tylko portfel BTC i w tym samym momencie stajesz się własnym bankiem. Zostajesz posiadaczem waluty deflacyjnej, która w przeciwieństwie do złotówki/dolara zyskuje na wartości, siła nabywcza Bitcoina rośnie z każdym tygodniem!

Jak zacząć? Gdzie kupić?

BTC możesz kupić w wielu kantorach online płacąc kartą lub przelewem (czasem trzeba się zweryfikować dokumentem tożsamości, ale w wielu przypadkach można to zrobić bez weryfikacji), możesz także dokonać zakupy płacą gotówką:

– https://inpay.pl/pl/ – sprawdzony kantor BTC, gdzie kupisz BTC i kilka najpopularniejszych kryptowalut za pomocą przelewu

– https://flyingatom.com – kantor stacjonarny, który ma także bitomaty w całej Polsce – możesz kupić BTC za gotówkę od ręki (sprawdź na mapie)

– Luno App – aplikacja przez którą kupisz BTC kartą debetową/kredytową z bardzo niską prowizją (~1,5%) w euro (wymaga weryfikacji)

– https://bisq.network – zdecentralizowana giełda, gdzie kupisz BTC kartą np. Revolutem (w USD/euro/inna waluta)

Portfele BTC:

Aby móc zacząć swoją przygodę z Bitcoinem najpierw trzeba stworzyć portfel BTC i zadbać o jego bezpieczeństwo – zrobić dwie kopie (fizyczne-off line!) bezpieczeństwa 12/24 słów (SEEDa), który będzie waszym kluczem do sejfu z pomocą, którego zawsze możecie odzyskać kontrolę nad portfelem nawet jeśli wasz telefon/inne urządzenie zostanie zniszczone/skradzione.

pokaż spoiler Przypominam, że kluczy prywatnych/ SEEDa/haseł do portfeli/ PINu nie pod żadnym pozorem nie należy trzymać na nośnikach cyfrowych podłączonych do sieci – twój komputer z Windowsem jest najgorszym miejscem do przechowania takich danych/ portfele BTC na Windows również nie należą do bezpiecznych!

– https://blockstream.com/green/ – solid i bezpieczny portfel mobilny tworzony przez zespół programistów, który ma duży udział w rozwoju sieci Bitcoina; oferuje wiele poziomów zabezpieczeń

– https://samouraiwallet.com/download – uważany z jednej z najlepszych portfeli BTC na androida, duży nacisk na bezpieczeństwo i anonimowość transakcji

– https://trustwallet.com – otwartoźródłowy multi-portfel dla BTC oraz innych kryptowalut – dobre rozwiązanie jeśli chcesz trzymać kilkanaście różnych krypto w jednym portfelu, częste aktualizacje bezpieczeństwa (android/ios)

Ekonomia:

Możemy założyć optymistycznie, że do 2025 cena za 1 BTC osiągnie 100k USD (384 175 zł), choć dokładny trend wzrostu trudno jest oszacować, wiele wskazuje na to, że przede nami długofalowy trend wznoszący. Chcesz być częścią tego pociągu? Zastanów się i zaryzykuj. Zainwestuj jeśli jesteś gotowy na zysk, ale także na stratę. Jesteś właśnie w momencie w którym możesz zdecydować jak potoczy się twoje dalsze życie i tylko od Ciebie zależy czy wykorzystasz tę szansę.

Jeśli doceniasz mój wkład w adopcję Bitcoina/kryptowalut na polskim rynku oraz uważasz,że przedstawione przeze mnie informacje są wartościowe to możesz wysłać mi kilka $ na mój adres BTC: bc1q5jj6pw8ck737fxfpgjkuzwqszhuq3qjdl06gje

#bitcoin #kryptowaluty #pieniadze #ekonomia #przyszlosc #btc