Dr Szarowska: Mówienie o tym,…

Dr Szarowska: Mówienie o tym, że epidemia mija, jest po prostu bzdurą

– Oddział, na którym pracuję, jest aktualnie zajęty przez pacjentów w bardzo ciężkim stanie. I niestety ponad 50 proc. z nich jest pacjentami w stanie terminalnym (…) którym nie będę w stanie pomóc. I teraz mówienie o tym, że epidemia mija, że nic złego już więcej nas nie spotka, że możemy wrócić do życia, jest po prostu bzdurą. Epidemia trwa dalej – powiedziała dr Agnieszka Szarowska, specjalistka chorób zakaźnych, pełnomocnik dyrekcji Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA ds. Covid-19.

(…)

– Ta choroba – owszem, tylko w kilku procentach, ale jest chorobą śmiertelną. Te zachorowania, które doprowadzają do ciężkiego zapalenia płuc, będą konsekwencjami na całe życie dla tych osób, które się z tą chorobą zetkną i niestety będą śmiertelne dla części z nich. Będziemy to powtarzać do końca epidemii – powiedziała.

Lekarka namawiała, by nie bać się szczepionki przeciw Covid-19. – Jest to nowoczesna, dobra szczepionka. Jest to szczepionka mRNA, która będzie stanowiła już w najbliższych latach, podstawę wszystkich leków. Będzie to naprawdę rewolucja w medycynie i dobrze, że już w tym momencie mamy dostępne pierwsze preparaty na bazie mRNA. Już niedługo oswoimy się z nimi i będziemy widzieć, jak te preparaty bardzo mocno zmienią nasze życie – mówiła dr Agnieszka Szarowska.

Cały artykuł znajduje się tutaj: https://www.rp.pl/Covid-19/210119541-Dr-Szarowska-Mowienie-o-tym-ze-epidemia-mija-jest-po-prostu-bzdura.html

#hahard #koronawirus #medycyna #nauka #bezpieczenstwo #ekonomia