Ex korwinista…

Ex korwinista @ZaplutyKarzelReakcji nie zawodzi i uprawia jak zwykle ekonomiczne wsteczniactwo. Takie poglądy w zachodnich kręgach akademickich to obciach. Z perspektywy naszego podwórka balcerowizm łupany, jest jednak wiodącą szkołą ekonomiczną.

Jak ci sami ludzie i ich potomkowie mają teraz zrozumieć, że w przyszłości bycie na 1 miejscu wśród krajów OECD w kategorii transferow socjalnych nie zbuduje nam dobrobytu, a doprowadzi do ogromnej recesji i zapaści infrastrukturalnej, że znowu będziemy krajem biednych i smutnych emigrantów?

Transfery socjalne, to jest tylko jeden element wydatków transferowych państwa. Wielki ekonomista od siedmiu boleści zapomina, że np. Francja czy Dania na wydatki transferowe wydaje (uwaga) 55% PKB rocznie. I co? No nic właśnie. Już pominę fakt, że OECD, Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, pozytywnie oceniają politykę tego typu, a w środowisku ekonomistów (oczywiście nie w Polsce, bo na uczelniach uczą matołki wykształcone w poprzednim systemie) panuje niemalże consensus, że najlepszym sposobem organizacji Państwa są wysokie transfery socjalne, wysokie podatki progresywne i wysoki interwencjonizm państwowy.

Porównując obecną sytuację do zadłużania gierka, nasz analityk konstytucyjno-środowiskowo-społeczno-naukowo-ekonomiczno-polityczny zapomina tylko, że za tego paskudnego PiSu zadłużenie kraju jako % PKB sukcesywnie spada, budżety są lepiej zbilansowane niż dosłownie przez całą III RP, a perspektywy wzrostu, stabilności kredytowej itd, są przez międzynarodowe instytucje ratingowe chwalone i sukcesywnie podnoszone.

Na PiS można wieszać koty za różne idiotyzmy, ale nie za politykę gospodarczą, bo to jest nowa jakość w tym bantustanie.
#neuropa #polityka #4konserwy #ekonomia #bekazneoliberalow #socdem