#gospodarka #ekonomia #biznes…

#gospodarka #ekonomia #biznes @Zakkalec – zacytuję, bo świetny komentarz odnośnie braku chińskich inwestycji w Polsce od 20 lat:
„A w co tu inwestować? W uprawę kartofli, rzepaku i pszenicy? W montownie, albo outsourcing? A może w wydobycie węgla? Polska gospodarka to prowizorka bez innowacji i rozwijania technologii, która rozwija się od 30 lat i wciąż rozwinąć się nie może, więc po co tracić czas i pieniądze na coś, co nie przyniesie zysku?”
Powinniśmy sobie wreszcie zdać sprawę, że Polska jest bantustanem z marketami, producentem ziemniaków i cebuli, w porywach mamy montownie niemieckich aut, ale tylko podzespołów. Nie pomoże żadna #dobrazmiana bo żeby to zmienić, trzeba zrewidować ostatnie 25 lat rozwoju, mieliśmy szansę pójść drogą Chin, ale odrzucili to na samym początku.
Należy drastycznie zredukować podatki: znieść PIT, znieść fiskalizm, do VAT rejestrujesz się tylko jak zatrudniasz ludzi, znieść ZUS. Obecnych emerytów utrzymywać z VAT, brakuje kasy, sprzedawać państwowe spółki, koncesje na wydobycie, nawet Niemcom opchnąć Wolin, chętnie wezmą za 150 miliardów i tak tam nic nie ma. Zlikwidować natychmiast socjale, wywalić urzędników na zbity ryj, a tych co się da, przenieść do obsługi VAT.
Inaczej to wszystko się w końcu rozpierdoli i nigdy nie będzie tutaj dobrze.