@moderacja @wykop Informacja…

@moderacja @wykop
Informacja nieprawdziwa i wyjątkowo demagogiczna wykopana wczoraj jako HIT instant gorące przez stado pelikanów chyba pod wpływem kleszczy afrykańskich.
https://www.wykop.pl/link/5025097/nie-wierzcie-ze-kogos-gonimy-polska-na-socjal-wydaje-najwiecej-na-swiecie/

Tymczasem jak wygląda prawda odnośnie wydatków socjalnych (w tym NFZ i ZUS) mamy na obrazku

Przywołany przez artykulik z bezprawnik.pl raport odnosi się nie do wydatków a do ich wskaźnika zwanego CRI który posłużył do zbudowania rankingu. Metodologia tego wskaźnika to nie jest % ujęcie względem PKB ( jak sugeruje artykuł) tylko opiera się na progresywności czynników: wydatkowania na socjal i edukacje, podatkowych czy regulacji rynku pracy i jest przedstawiany w tych 3 kategoriach a także w wersji kombinowanej z tych 3 kategorii.

Raport ma 76 stron a objaśnienie metodologiczne 20. Żaden z wykopków oprócz mnie, tam nie zajrzał. Wszyscy przeczytali LEAD ze zmanipulowanego znaleziska + pewnie co poniektórzy fałszywą zarzutke z pseudo artykułu na pół strony, i wykopali mimo, że ten mizerny artykulik nie podawał żadnych danych. NIC, ZERO, NULL, NADA.

THE COMMITMENT TO REDUCING INEQUALITY INDEX 2018
A global ranking of governments based on what they are doing to tackle the gap between rich and poor
What is your country doing to #fightinequality?

Social spending on public services such as education, health and social protection has been shown to have a strong impact on reducing inequality, particularly for the poorest women and girls who are the most dependent on them. Spending on public services is almost always progressive because it helps reduce existing levels of inequality.Despite this, in many countries, social spending could be far more progressive and pro-poor.

The CRI measures social spending as % of total spending as well as the incidence of spending on inequality.

Czyli wprowadzono 500+, znacząco zmniejszając nierówności oraz ubóstwo, w tym wśród dzieci i wpadliśmy na pierwsze miejsce w rankingu

ZNALEZISKO: https://www.wykop.pl/link/5026053/informacja-nieprawdziwa-wykopana-przez-4-tys-pelikanow/
#polska #ekonomia #swiat #finanse #pieniadze #gospodarka #informacjanieprawdziwa