Pewnie zastanawiacie się…

Pewnie zastanawiacie się dlaczego rządzący robią wszystko, by ludzie się nie bogacili. A to nowy podatek, a to nowy zakaz. Przecież wystarczy znieść wiele przepisów i zakazów, PKB wzrośnie i nawet na social starczy tej kasy. Odpowiedzią jest „zrównoważony rozwój”. Oficjalnie chodzi o to, by nie grabić przyszłych pokoleń, a w praktyce sami widzimy jak to wygląda. Nieoficjalnie za tym hasłem kryje się to, że nasze dzieci i wnuki będą miały jeszcze więcej regulacji, podatków, zakazów i nakazów. Takie rozwiązanie powoduje, że nie ma klasy średniej. Bo jej istnienie powoduje, że PiS, PO, PSL, SLD i inne formacje socialistyczno-centrowe nie mają racji bytu. I tu nie chodzi, że nagle skok poparcia będzie miała Konfedracja. Po prostu popyt na tego typu byty jak PO, PIS, SLD, PSL zniknie, zaś powstaną jak grzyby po deszczy partie podobne właśnie do Konfederacji. Innymi słowy pachnie to rewolucją.

Średniej klasie nie są potrzebne: zasiłki, publiczna edukacja, publiczna służba zdrowia, państwowe emerytury, bony turystyczne. Potrzebują jedynie sprawnego wojska, ochrony granic, służby policyjnej oraz usług komunalnych. Wszystko po to, by chronić i dbać o utrzymanie własności.

Dlatego taki koronawirus to prezent dla takich krajów jak Polska. Bo teraz kolejne 20 lat będziemy wychodzić z biedy, a poparcie dla PiS, PO, PSL, SLD będzie na stałym poziomie. Zmienią się tylko mordy. Starzy wymrą albo przejdą na emeryturę, a młodzi będą kontynuować dzieło protoplastów.

#ekonomia